close
تبلیغات در اینترنت
سخن

سخن

منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش منظره ای زیبا از سواحل کولالام پور منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش

وب سایت روستای استخرسر
فقط حیدر امیرالمومنین است
خوش آمـــدید

افشای سوتی وهابیت در صلوات توسط استاد مسعود نوروزی راهی در کلیپ رازهای صلوات (اسرار الصلوات)

چرا بر پیامبر صلوات می فرستیم و نه فقط سلام؟ چرا شیعه بر آل پیامبر هم صلوات می دهد؟ صلوا چه معانی سیاسی ای را در خود نهفته دارد؟ کلیپ رازهای صلوات (اسرار الصلوات) را ببینید

 

در خانه اگر کس است یک حرف بس است .................. / خودتان ببینید و قضاوت کنید ................./ دودوتا چهارتا کنید

 

tyyyyyyyyyyyyyy.png

 

 

برای دانلود روی لینک زیر و یا عکس فوق کلیک کنید 

http://host10.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/50/d42674673d236f835ca995dc02d372c3147292.mp4

 

برای مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید

http://www.aparat.com/v/FpH0x

نویسنده: مهدی | تاریخ : دوشنبه 22 مهر 1392 بازدید : 481
ادامه مطلب

علمای اسلام در برابر جریان های تکفیری سکوت نکنند

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظلّه) در آغاز درس خارج فقه:

علمای اسلام در برابر جریان های تکفیری سکوت نکنند

 

 

 

مسأله جهاد نکاح رسوایی عظیمی بود و برخلاف ضرروت دین مبین اسلام است و ما این سؤال را مطرح می کنیم که چرا باید علمای اسلام در قبال آن سکوت کنند؟

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، هفتم ذی الحجه سالروز شهادت امام محمد باقر(علیه السلام) را تسلیت گفتند.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که جریان های تکفیری اقلیّتی در جهان اسلام هستند، تصریح کردند: این اقلیّت سه خطر را متوجه جهان کرده، خطر نخست متوجه مسلمانان است که هر روز عدّه ای بیگناه بدست این اقلیّت قسی القلب و دور از منطق به خاک و خون کشیده می شوند؛ آنها به شیعه و سنی هیچکدام رحم نمی کنند.

 ایشان افزودند: دومین خطر این جریان خطرناک برای جهان اسلام است که چهره اسلام را خدشه دار کرده و این دین را به عنوان دین خشونت و وحشی گری معرفی می کنند؛ در حالی که پیامبر اسلام، پیامبر رحمت و مهربانی بود و متأسفانه این اقدامات آنها سبب شده جاذبه اسلام تبدیل به دافعه شود و دشمنان نیز با همین بهانه به اسلام ستیزی دامن می زنند.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خطر سوم جریان تکفیری را متوجه جهان بشریت دانسته و تصریح کردند: آنها با اقدامات خود همه جا را نا امن کرده اند.

 معظّم له اظهار داشتند: ما برای این که در قبال این جریان سکوت نکنیم بنا داریم کنگره «خطر جریان های تکفیری برای اسلام، مسلمین و جهان بشریت، و راه های مقابله با آن» را آبان ماه سال آینده با حضور علمای جهان اسلام در شهر مقدس قم برگزار کنیم.

 ایشان ابراز داشتند: در این راستا مشورت های لازم با بزرگان انجام شده و خوشبختانه با استقبال مواجه شده است و اخیراً نیز جلسه مقدماتی و باشکوهی در مدرسه امام سجاد(علیه السلام) قم برگزار شد که جمع کثیری از علمای برجسته شیعه و اهل سنت در آن حضور یافتند و این مسأله نشان داد آمادگی برای شرکت در این کنگره بسیار زیاد است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی فرمودند:‌ در پی برگزاری این مراسم، برخی از سایت ها و شبکه های وهابی به جنب و جوش افتاده و وانمود کرده اند که علمای قم تصمیم دارند اهل سنت را بکوبند.

 ایشان با بیان این که اینها سرمایه ای جز دروغ و مطالب بی پایه و اساس ندارند، تصریح کردند: این کنگره و جلسات هیچ ارتباطی با کوبیدن اهل سنت ندارد، ما از اهل سنت برای حضور در این گونه جلسات و همایش ها دعوت می کنیم، ما دست دوستی به آنها دراز کرده و آنها نیز این گونه هستند.

ایشان اضافه کردند: ما حتی وهابیّت را هم دو شاخه می کنیم، شاخه تکفیری و غیر تکفیری، ما با شاخه غیر تکفیری حاضریم بحث منطقی کنیم و با آنها دعوایی نداریم. شاخه تکفیری جریانی خطرناک هستند که همچون خفاش پنهان می شوند و خود را در یک جا منفجر می کنند و عده ای بیگناه را به خاک و خون می کشند و غیر از خود، دیگران حتی اهل سنت که با آنها موافق نباشند را کافر می دانند.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ابراز داشتند: جار و جنجال راه نیندازید، شیطنت نکنید، ما با صراحت اعلام می کنیم تنها با این گروه خطرناک (گروه تکفیری) مشکل داریم، با سایرین مشکلی نداریم و حتی اصرار داریم این گروه را نیز ارشاد و هدایت کنیم.

معظّم له از درنظر گرفتن پنجاه عنوان برای فراخوان مقالات کنگره بین المللی خطر جریان های تکفیری خبر داده و فرمودند: جهان اسلام نباید در مقابل چنین پدیده ای سکوت اختیار کند، چراکه آبروی جهان اسلام در میان است؛ ما با کمک علمای اهل سنت به دنیا اعلام می کنیم دین اسلام از چنین اقدامات وحشیانه ای بدور است.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به فتاوای جهاد نکاح از سوی بعضی از همین جریان ها اشاره کرده و فرمودند: مسأله جهاد نکاح رسوایی عظیمی بود و برخلاف ضرروت دین مبین اسلام است و ما این سؤال را مطرح می کنیم که چرا باید علمای اسلام در قبال آن سکوت کنند؟

 ایشان خاطرنشان کردند: ‌اینها اگر یکسال در قم بمانند و اسلام را فرا بگیرند دست از این گونه اقدامات برخواهند داشت، آنها خود را در یک محدوده زندانی کرده و از کتاب و سنّت بی خبر هستند.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری کنگره خطر جریان های تکفیری تصریح کردند:‌ امیدواریم این کنگره تبدیل به یک کنگره ماندگار در تاریخ اسلام شود.

نویسنده: مهدی | تاریخ : دوشنبه 22 مهر 1392 بازدید : 15
ادامه مطلب

رابطه ایت الله مرعشی و شهریار به واسطه شعر همای رحمت

 

 

 

از مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی نقل شده است : شبی توسلی پیدا كردم تا یكی از ولیای خدا را در خواب ببینم . آن شب در عالم خواب ، دیدم كه در زاویه مسجد كوفه نشسته ام و مولا امیرالمؤمنین  با جمعی حضور دارند. حضرت فرمودند :

شاعران اهل بیت را بیاورید . دیدم چند تن از شاعران عرب را آوردند . فرمودند: شاعران فارسی زبان را نیز بیاورید ؛ آن گاه محتشم و چند تن از شاعران فارسی زبان آمدند .

مولا فرمودند: شهریار ما كجاست ؟

 شهریار آمد ، حضرت خطاب به شهریار فرمودند:

شهریار شعرت را بخوان !

و شهریار این شعر را خواند: 

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدارا            . . . . . . . . . . . . . . . .             

ایشان فرمودند : وقتی شعر شهریار تمام شد ، از خواب بیدار شدم. چون من شهریار را ندیده بودم، فردای آن روز پرسیدم كه شهریار  كیست؟

 گفتند : شاعری است كه در تبریز زندگی می كند

گفتم : از جانب من اورا دعوت كنید كه به قم نزد من بیاید . چند روز بعد ساعت شش صبح شهریار به خانه آیت الله می رسد خادم از او نامش را می پرسد  میگوید من  سید محمد بهجت تبریزی مشهور به شهریار از تبریز آمد ه ام پس از کمی تعلل خدام او را می پذیرند ؛

آیت الله پس از دیدن شهریار  می گویند این همان كسی است كه من او را در خواب در حضور حضرت امیر ( ع ) دیده ام .

آیت الله می پرسند : این شعر (( علی ای همای رحمت )) را كِی ساخته ای ؟

شهریار با حالت تعجب سؤال می كنند كه شما از كجا خبر دارید ! كه من این شعر را ساخته ام ؟

 چون من نه این شعر را به كسی داده ام و نه درباره آن با كسی صحبت كرده ام . ولی من فلان شب  این شعر را ساخته ام و همان طور كه قبلا عرض كردم، تا كنون كسی را در جریان سرودن این شعرقرار نداده ام !

آنگاه آیت الله سری تکان می دهد ومی گو ید می دانم ولی تو ای:  

                           " شهریار شعرت را بخوان ! "

و او متحیر و حیران می خواند :

                      علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدارا . . .     

برای مطالعه متن کامل شعر به ادامه مطلب مراجعه نماید

 

برای مطالعه متن شعر به ادامه مطلب مراجعه نماید باتشکر // بنده خدا

نویسنده: مهدی | تاریخ : شنبه 20 مهر 1392 بازدید : 22
ادامه مطلب

نا مدينة العلم و علي بابها

capture.png

موضوع: تصویر، تازه ها ، سخن، علی ع، |
نویسنده: مهدی | تاریخ : شنبه 20 مهر 1392 بازدید : 27
ادامه مطلب

علي يعني شمع بيت المال را خاموش كن

vhuj.png

موضوع: تصویر، تازه ها ، سخن، علی ع، |
نویسنده: مهدی | تاریخ : شنبه 20 مهر 1392 بازدید : 21
ادامه مطلب

ابزار هدایت به بالای صفحه

فاتولز - جدیدترین ابزار رایگان وبمستر