close
تبلیغات در اینترنت
مراجع

مراجع

منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش منظره ای زیبا از سواحل کولالام پور منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش

وب سایت روستای استخرسر
فقط حیدر امیرالمومنین است
خوش آمـــدید

توصيه‌هاي مهم آيت‌الله العظمى مكارم شيرازى به عزاداران حسيني

 

 

آمادگى‌هايى كه هم‌اكنون در هيئت‌هاى مذهبى و مساجد و حسينيه‌ها و تكايا براى استقبال از مراسم عاشوراى حسينى مشاهده مى‌شود، نشان مى‌دهد كه إن‌شاءالله امسال اين مراسم عظيم بيدارگر و دشمن‌شكن باشكوه‌تر از هر سال انجام خواهد شد

 

 

حضرت آيت الله مکارم شيرازي در آستانه ماه محرم، بيانيه اي را صادر کردند که متن کامل آن بدين شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

آمادگى‌هايى که هم‌اکنون در هيئت‌هاى مذهبى و مساجد و حسينيه‌ها و تکايا براى استقبال از مراسم عاشوراى حسينى مشاهده مى‌شود، نشان مى‌دهد که إن‌شاءالله امسال اين مراسم عظيم بيدارگر و دشمن‌شکن باشکوه‌تر از هر سال انجام خواهد شد.

براى بهره‌گيرى هر چه بهتر از اين مراسم طبق وظيفه شرعى، نکاتى را خدمت عزاداران عزيز يادآور مى‌شوم :

1. حادثه عاشورا عللى داشت و رويدادها و نتايجى؛ خطباى محترم و مداحان عزيز تنها بر رويدادها تکيه نکنند بلکه عللى که اين حادثه عظيم تاريخى را به وجود آورد، و نتايج پربار آن براى حفظ اسلام و قرآن و براى مبارزه با ظلم و ستم در سراسر جهان را نيز شرح دهند.

2. جوانان عزيز که بيشترين شرکت‌کنندگان اين مراسم را تشکيل مى‌دهند سعى کنند مفهوم کلام سالار شهيدان «هيهات منّا الذلّة» را به خوبى بياموزند و به کار بندند و شعار عاشورايى «الحياة عقيدة وجهاد» را شعار خويش قرار دهند و مبانى اعتقادى خود را تقويت کرده، در راه حفظ آن جهاد کنند تا مفهوم شعار تحقق يابد.

3. هيئت‌هاى محترم مذهبى از آميختن اين مراسم باشکوه، به خرافات، جدآ بپرهيزند که بزرگ‌ترين آسيب را به عظمت آن وارد مى‌کند و آن را زير سؤال مى‌برد کارهايى مانند قمه‌زدن و آسيب رساندن به بدن. عزيزانى که به سراغ اين امور مى‌روند به يقين به‌خاطر عشق امام حسين(عليه السلام) مى‌روند ولى نفس اين عمل، آنها را از اهداف مقدس حسينى دور مى‌سازد، زيرا دشمنان از آنها عکس‌بردارى کرده و تحت عناوين بسيار زشت در دنيا منعکس مى‌کنند در حالى که در زمان ائمه هدى(عليهم السلام) که مراسم حسينى در محضرشان برپا مى‌شد هرگز چنين کارهايى انجام نمى‌گرفت و در هيچ روايتى از روايات عزادارى به آن توصيه نشده است و مرضى امام زمان (ارواحنا فداه) نيست.

4. مداحان عزيز مخصوصآ مداحان جوان از شيوه‌هاى موهن و سبک که مناسب مجالس آلوده است، بپرهيزند و شيوه‌هاى زيبا و مؤثر سنتى را احيا کنند تا مراسم آنها منظور نظر ولى عصر (ارواحنا فداه) باشد.

5. عزاداران عزيز وقت نماز را محترم بشمارند و در وقت نماز عزادارى را متوقف کرده به نماز برخيزند و سپس عزادارى را ادامه دهند، زيرا نماز ستون دين است و تا آن قبول نشود هيچ عملى قبول نخواهد شد.

6. خطبا و مداحان و عزاداران محترم از آميختن مراسم عزادارى به مسائل جناحى ـ سياسى بپرهيزند و از اهانت به اين و آن خوددارى کنند و اعمال خود را «خالصآ لوجه الله» انجام دهند تا از برکات آن بهره‌مند شوند.

7. اهانت به مقدسات ديگران مخصوصاً در شرايط فعلى سبب برافروختن آتش اختلاف بين مسلمين است، عزاداران عزيز جدآ از آن بپرهيزند و به جاى آن تا مى‌توانند از فضائل شهيدان کربلا مجالس خود را عطرآگين و نورانى سازند.

8. دسته‌جات محترم عزادارى هرگز به فکر رقابت يا کشمکش با يکديگر نباشند، هر گروهى هر چه در توان دارد براى تعظيم و تکريم اين مراسم به ميدان آورد تا مشمول عنايات حضرت شوند.

9. ممکن است در گوشه و کنار «افراد نفوذى» باشند و بخواهند از اين مراسم باشکوه براى مقاصد شوم خود بهره‌بردارى کنند، همه بايد مراقب آنها باشند.

10. خطباى محترم از متون آيات قرآنى و روايات اسلامى براى تقويت مبانى اعتقادى و آشنايى با احکام و اخلاق اسلامى و «تقويت حجاب و عفاف» حداکثر استفاده را بنمايند و مردم را به اتّحاد و هوشيارى در برابر دشمنان نظام دعوت نمايند.

اميدوارم در پرتو اين مراسم عظيم دشمنان ذليل، دوستان عزيز و همگان سربلند و حاجت‌روا باشند. والسلام عليکم ورحمت الله وبرکاته

موضوع: تازه ها ، فتوا، مراجع، |
نویسنده: مهدی | تاریخ : دوشنبه 13 آبان 1392 بازدید : 26
ادامه مطلب

تیتر مهم ترین بیانات و اتفاقات پیرامون مرجع عالی قدر حضرت ایت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی)

 

علمای اسلام در برابر جریان های تکفیری سکوت نکنند
تأکید معظّم له بر لزوم توجّه به عزّت و اقتدار ملّی در مذاکره با غرب 
دولت به قم و حوزه بدهکار است/ حریم قدسی حرم مطهر نباید خدشه دار شود 
بدخواهان مکتب اهل بیت(ع) سرمایه ای جز تهمت و دروغ ندارند 
توصیه های مهم حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) به شهردار قم:  
جریان های تکفیری باعث بدنامی اسلام در دنیا شده اند 
دولتمردان متناسب با عملکرد طرف مقابل موضع بگیرند 
شروع به کار مرکز فناوری اطّلاعات دفتر معظّم له 
آغاز به کار بعثه معظّم له در مدینه منوّره 
 
 
نویسنده: مهدی | تاریخ : دوشنبه 22 مهر 1392 بازدید : 16
ادامه مطلب

علمای اسلام در برابر جریان های تکفیری سکوت نکنند

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظلّه) در آغاز درس خارج فقه:

علمای اسلام در برابر جریان های تکفیری سکوت نکنند

 

 

 

مسأله جهاد نکاح رسوایی عظیمی بود و برخلاف ضرروت دین مبین اسلام است و ما این سؤال را مطرح می کنیم که چرا باید علمای اسلام در قبال آن سکوت کنند؟

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، هفتم ذی الحجه سالروز شهادت امام محمد باقر(علیه السلام) را تسلیت گفتند.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که جریان های تکفیری اقلیّتی در جهان اسلام هستند، تصریح کردند: این اقلیّت سه خطر را متوجه جهان کرده، خطر نخست متوجه مسلمانان است که هر روز عدّه ای بیگناه بدست این اقلیّت قسی القلب و دور از منطق به خاک و خون کشیده می شوند؛ آنها به شیعه و سنی هیچکدام رحم نمی کنند.

 ایشان افزودند: دومین خطر این جریان خطرناک برای جهان اسلام است که چهره اسلام را خدشه دار کرده و این دین را به عنوان دین خشونت و وحشی گری معرفی می کنند؛ در حالی که پیامبر اسلام، پیامبر رحمت و مهربانی بود و متأسفانه این اقدامات آنها سبب شده جاذبه اسلام تبدیل به دافعه شود و دشمنان نیز با همین بهانه به اسلام ستیزی دامن می زنند.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خطر سوم جریان تکفیری را متوجه جهان بشریت دانسته و تصریح کردند: آنها با اقدامات خود همه جا را نا امن کرده اند.

 معظّم له اظهار داشتند: ما برای این که در قبال این جریان سکوت نکنیم بنا داریم کنگره «خطر جریان های تکفیری برای اسلام، مسلمین و جهان بشریت، و راه های مقابله با آن» را آبان ماه سال آینده با حضور علمای جهان اسلام در شهر مقدس قم برگزار کنیم.

 ایشان ابراز داشتند: در این راستا مشورت های لازم با بزرگان انجام شده و خوشبختانه با استقبال مواجه شده است و اخیراً نیز جلسه مقدماتی و باشکوهی در مدرسه امام سجاد(علیه السلام) قم برگزار شد که جمع کثیری از علمای برجسته شیعه و اهل سنت در آن حضور یافتند و این مسأله نشان داد آمادگی برای شرکت در این کنگره بسیار زیاد است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی فرمودند:‌ در پی برگزاری این مراسم، برخی از سایت ها و شبکه های وهابی به جنب و جوش افتاده و وانمود کرده اند که علمای قم تصمیم دارند اهل سنت را بکوبند.

 ایشان با بیان این که اینها سرمایه ای جز دروغ و مطالب بی پایه و اساس ندارند، تصریح کردند: این کنگره و جلسات هیچ ارتباطی با کوبیدن اهل سنت ندارد، ما از اهل سنت برای حضور در این گونه جلسات و همایش ها دعوت می کنیم، ما دست دوستی به آنها دراز کرده و آنها نیز این گونه هستند.

ایشان اضافه کردند: ما حتی وهابیّت را هم دو شاخه می کنیم، شاخه تکفیری و غیر تکفیری، ما با شاخه غیر تکفیری حاضریم بحث منطقی کنیم و با آنها دعوایی نداریم. شاخه تکفیری جریانی خطرناک هستند که همچون خفاش پنهان می شوند و خود را در یک جا منفجر می کنند و عده ای بیگناه را به خاک و خون می کشند و غیر از خود، دیگران حتی اهل سنت که با آنها موافق نباشند را کافر می دانند.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ابراز داشتند: جار و جنجال راه نیندازید، شیطنت نکنید، ما با صراحت اعلام می کنیم تنها با این گروه خطرناک (گروه تکفیری) مشکل داریم، با سایرین مشکلی نداریم و حتی اصرار داریم این گروه را نیز ارشاد و هدایت کنیم.

معظّم له از درنظر گرفتن پنجاه عنوان برای فراخوان مقالات کنگره بین المللی خطر جریان های تکفیری خبر داده و فرمودند: جهان اسلام نباید در مقابل چنین پدیده ای سکوت اختیار کند، چراکه آبروی جهان اسلام در میان است؛ ما با کمک علمای اهل سنت به دنیا اعلام می کنیم دین اسلام از چنین اقدامات وحشیانه ای بدور است.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به فتاوای جهاد نکاح از سوی بعضی از همین جریان ها اشاره کرده و فرمودند: مسأله جهاد نکاح رسوایی عظیمی بود و برخلاف ضرروت دین مبین اسلام است و ما این سؤال را مطرح می کنیم که چرا باید علمای اسلام در قبال آن سکوت کنند؟

 ایشان خاطرنشان کردند: ‌اینها اگر یکسال در قم بمانند و اسلام را فرا بگیرند دست از این گونه اقدامات برخواهند داشت، آنها خود را در یک محدوده زندانی کرده و از کتاب و سنّت بی خبر هستند.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری کنگره خطر جریان های تکفیری تصریح کردند:‌ امیدواریم این کنگره تبدیل به یک کنگره ماندگار در تاریخ اسلام شود.

نویسنده: مهدی | تاریخ : دوشنبه 22 مهر 1392 بازدید : 15
ادامه مطلب

بی‌ غیرتی که زنش را به تروریستها هدیه کرد!!!!!!!!!!!!!!!

 

شیطان آسوده بخواب اینان بیدارند

تازه داماد لیبیایی، این عکس را با افتخار در مراسم عروسی خود گرفته است . این تازه داماد روی تابلو نوشته اش، اعلام آمادگی کرده است، همسرش را به جهادگران تکفیری هدیه می دهد تا بشار اسد را ساقط کنند. بسیاری از علمای وهابی با صدور فتوایی که به «جهاد نکاح» مشهور شده است، از زنان جهان عرب خواسته اند، به سوریه روند و بدون ازدواج دائم، خود را در اختیار شورشیان مسلح قرار دهند تا نیاز جنسی آنان ارضا شود.

برخی زنان عربستانی در نخستین اقدام، خواستار حضور در این جهاد شده بودند.

 

 
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت که گروههای تروریستی مخالف دولت سوریه به هتک حرمت های خود شدت بخشیده اند و گاهی آن را با نام "جهاد النکاح" ذکر می کنند.
به گزارش گروه ترجمه پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «نافی بیلاری» گفت: گروه‌های تروریستی مخالف دولت سوریه به هتک حرمت‌های خود شدت بخشیده‌اند و گاهی آن را با نام «جهاد النکاح» ذکر می‌کنند.
 
 
 
 
 
 
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد «نافی بیلاری» در نخستین اعتراف رسمی این سازمان به هتک حرمت زنان و دختران سوری توسط تروریست های وهابی اذعان کرد و گفت: گروههای تروریستی مخالف دولت سوریه به هتک حرمت های خود شدت بخشیده اند و گاهی آن را با نام "جهاد النکاح" ذکر می کنند و یا اینکه زنان و دختران سوری را با عنوان اسیران جنگی خطاب می کنند و این عمل خود را مباح می دانند.
وی در ادامه ی سخنان خود تاکید کرد: پس از شنیدن آمارهای مربوط به این پدیده، وضعیت زنان و دختران سوری به شدت نگران کننده است.
اما "بیلاری"در ادامه سخنانش در یک جانبداری آشکار از تروریستهای مخالف، از تلاش دولت ارتش سوریه و محاصره منطقه ی "القصیر" واقع در غرب سوریه توسط این ارتش برای پاکسازی آن از تروریستها ابراز نگرانی کرد و افزود: از به وقوع پیوستن فجایع بیشتر در این منطقه می ترسم؛ وی با این سخنش سکوت جامعه ی بین المللی را در مورد اشغال این منطقه از ماهها پیش توسط عناصر وهابیت و قتل صدها بی گناه و هتک حرمت زنان و ... به دست این عناصر را نادیده گرفت.
نویسنده: مهدی | تاریخ : شنبه 20 مهر 1392 بازدید : 20
ادامه مطلب

رابطه ایت الله مرعشی و شهریار به واسطه شعر همای رحمت

 

 

 

از مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی نقل شده است : شبی توسلی پیدا كردم تا یكی از ولیای خدا را در خواب ببینم . آن شب در عالم خواب ، دیدم كه در زاویه مسجد كوفه نشسته ام و مولا امیرالمؤمنین  با جمعی حضور دارند. حضرت فرمودند :

شاعران اهل بیت را بیاورید . دیدم چند تن از شاعران عرب را آوردند . فرمودند: شاعران فارسی زبان را نیز بیاورید ؛ آن گاه محتشم و چند تن از شاعران فارسی زبان آمدند .

مولا فرمودند: شهریار ما كجاست ؟

 شهریار آمد ، حضرت خطاب به شهریار فرمودند:

شهریار شعرت را بخوان !

و شهریار این شعر را خواند: 

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدارا            . . . . . . . . . . . . . . . .             

ایشان فرمودند : وقتی شعر شهریار تمام شد ، از خواب بیدار شدم. چون من شهریار را ندیده بودم، فردای آن روز پرسیدم كه شهریار  كیست؟

 گفتند : شاعری است كه در تبریز زندگی می كند

گفتم : از جانب من اورا دعوت كنید كه به قم نزد من بیاید . چند روز بعد ساعت شش صبح شهریار به خانه آیت الله می رسد خادم از او نامش را می پرسد  میگوید من  سید محمد بهجت تبریزی مشهور به شهریار از تبریز آمد ه ام پس از کمی تعلل خدام او را می پذیرند ؛

آیت الله پس از دیدن شهریار  می گویند این همان كسی است كه من او را در خواب در حضور حضرت امیر ( ع ) دیده ام .

آیت الله می پرسند : این شعر (( علی ای همای رحمت )) را كِی ساخته ای ؟

شهریار با حالت تعجب سؤال می كنند كه شما از كجا خبر دارید ! كه من این شعر را ساخته ام ؟

 چون من نه این شعر را به كسی داده ام و نه درباره آن با كسی صحبت كرده ام . ولی من فلان شب  این شعر را ساخته ام و همان طور كه قبلا عرض كردم، تا كنون كسی را در جریان سرودن این شعرقرار نداده ام !

آنگاه آیت الله سری تکان می دهد ومی گو ید می دانم ولی تو ای:  

                           " شهریار شعرت را بخوان ! "

و او متحیر و حیران می خواند :

                      علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدارا . . .     

برای مطالعه متن کامل شعر به ادامه مطلب مراجعه نماید

 

برای مطالعه متن شعر به ادامه مطلب مراجعه نماید باتشکر // بنده خدا

نویسنده: مهدی | تاریخ : شنبه 20 مهر 1392 بازدید : 22
ادامه مطلب

واکنش شدید شبکه ولایت به اقدام شنیع برخی شبکه های وهابی علیه اهل سنت ایران

واکنش شدید شبکه ولایت به اقدام شنیع برخی شبکه های وهابی علیه اهل سنت ایران

 

 

 

 

در پی اقدام شنیع برخی شبک های وهابی در اهانت به اهل سنت ایران، روابط عمومی شبکه جهانی ولایت با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم نمودن این اقدام وهابیون که نشان از استیصال و درماندگی آنان دارد هرگونه توهین به اهل سنت را محکوم نمودند .

 

 

 

برخی مولوی های متمایل به تفکر فرقه ضاله ی وهابیت همراه با شبکه های وهابیت در اقدامی هماهنگ به منظور ایجاد تفرقه در کشور با بزرگنمایی یک خبر تایید نشده که در آن آمده است : برخی زنان وابسته به گروهک تروریستی ریگی قصد حضور در کشور سوریه برای جهاد موسوم به جهاد نکاح را دارند، برای ایجاد تفرقه در کشور اینگونه عنوان نمودند که در این خبر زنان محجوب بلوچ به این اقدام شنیع متهم شده اند و با شیون های زنانه که سایقه ی قبلی دارد تلاش نمودند با وهابیون هم صدا شده تا به خیال خود بتوانند جو کشور را متشنج نمایند .این اقدامات برخی عناصر داخلی متمایل به تفکر وهابیت خیانت به کشور و اسلام میباشد و شایسته است مقامات قضایی با افرادی که تلاش دارند ارامش کشور را برهم بزنند برخورد نمایند .
 
در پی اقدام شنیع برخی شبک های وهابی در اهانت به اهل سنت ایران، روابط عمومی شبکه جهانی ولایت با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم نمودن این اقدام وهابیون که نشان از استیصال و درماندگی آنان دارد هرگونه توهین به اهل سنت را محکوم نمودند . مشروح این بیانیه به شرح زیر است :
 
در پي نشر اخبار دروغ مبني بر توهين آيت الله قزويني به مردم سيستان و بلوچستان، ايشان در برنامه زنده تلويزيوني در شبکه جهاني ولايت مورخ 21/6/92 ، سخناني را در اين زمينه ارائه نمودند:

1- مطالبي که بنده ( دکتر حسینی قزوینی) در رابطه با جهاد نكاح دختران ايراني نقل کردم ، اخباري بود كه حداقل چند روز قبل در صدها سايت و وبلاگ به دختران ايراني نسبت داده شده بود ولي متاسفانه هيچ کس موضع گيري دراين زمينه نکرده بود!

2-بنده در سخنان خود اعلام کردم که انشا الله اين خبرها دروغ است و ما اهل سنت و بلکه 99 درصد وهابيت را مردم غيور و پايبند به غيرت ناموسي ميدانيم.

3-ما تمام نواميس اهل سنت حتي ناموس عبدالمالک ريگي که دستش به خون ده ها بي گناه آغشته است را ناموس ملت اسلامي ميدانيم و همه آنها را خواهران و دختران خوددانسته و دفاع از آنها را واجب شرعي ميدانيم.

4-من نسبت به مردم سيستان و بلوچستان بارها تجليل کرده ام و حتي گفتم در عصر اموي که در تمام بلاد اسلامي حتي مکه و مدينه به حضرت علي(علیه السلام) ناسزا ميگفتند،مردم عزيز سيستان حاضر به پرداخت جريمه سنگين به حکومت شدند ولي حاضر به اهانت به امير المومنين (علیه السلام) نشدند.

5-بنده اولين نفر از علماي شيعه هستم که در رسانه هاي جهاني مانند شبکه هاي المستقله،سلام، نور (افغانستان) و شبکه ولايت رسما اعلام نمودم که اهانت به مقدسات اهل سنت،گناهي بزرگ و نابخشودني است و نسبت فحشا به زنان پيامبر که اهانت به پيامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) شمرده شود، ارتداد آور است و همچنين استفاده بنده و كارشناسان محترم شبكه جهاني ولايت از الفاظ محترمانه مانند: لفظ «جناب» براي خلفا که مورد اعتراض بعضي از دوستان شيعي ما نيز گرديده است.

6-من انتظار داشتم عزيزان اهل سنت به ويژه اهالي محترم سيستان و بلوچستان به خاطر دفاع بنده از اين مردم غيور و شکستن سکوت در برابر صدها سايت و وبلاگ، از من تشکر مينمودند ولي متاسفانه شيطنت و تدليس برخي از شبکه هاي وهابي و حذف و تحريف در سخنان من، مطلب را به صورت خلاف واقع به برخي از اين عزيزان رساندند.

7-برخي از علماي اهل سنت بر مبناي کليپ تحريف شده سخنان اينجانب، آن را محکوم کرده و بيانيه صادر نموده اند ولي اي کاش به جاي اين حرکت دربرابر صدها سايت خبري که چند روز قبل از اعلام خطر بنده، اين اخبار را منتشر کرده بودند موضع گيري مي فرمودند و ضمن ارائه ادله معتبر آن را تكذيب كرده و پيگيري قضايي مي كردند.

آيت الله قزويني در انتهاي سخنان خود که در روز پنجشنبه ساعت 20 به وقت تهران از شبکه جهاني ولايت به صورت زنده پخش ميگرديد گفت: هل جزا الاحسان الا الاحسان،آيا جا نداشت علماي بزرگ اهل سنت به جاي صدور بيانيه آن هم با الفاظ تند و به دور از شان اين بزرگواران و اخلاق اسلامي ،از بنده به دليل دفاع از حريم اهل سنت عزيز و اعلام خطر تشکر و قدرداني مي نمودند؟
 
نویسنده: مهدی | تاریخ : شنبه 30 شهريور 1392 بازدید : 22
ادامه مطلب

درهای نجف به روی تمام جویندگان اسلام اصیل و معرف اندیشه ناب اهل بیت (علیهم السلام) باز است

درهای نجف به روی تمام جویندگان اسلام اصیل و معرف اندیشه ناب اهل بیت (علیهم السلام) باز است

 

 

 

ایشان در دیدار با تعدادی از روحانیون سوریه، فلسطین، و لبنان اظهار داشت: تفکر اصیل اسلامی که نماینده اندیشه و ایدئولوژی ناب اهل بیت (علیهم السلام) است بر پایه هایی استوار می شود که از جمله مهم ترین آنها گفتن حقیقت تاریخ و واقعیت علمی است، مسلمان واقعی باید در جستجوی حقیقت ناب باشد تا بر مبادی این دین حنیف آگاه شود.

 

 

 آیت الله بشیر نجفی از مراجع دینی عراق با تعدادی از روحانیون سوریه، لبنان وفلسطین در نجف دیدار نمود. 

ایشان در خلال سخنانی اظهار داشت: تفکر اصیل اسلامی که نماینده اندیشه و ایدئولوژی ناب اهل بیت (علیهم السلام) است بر پایه هایی استوار می شود که از جمله مهم ترین آنها گفتن حقیقت تاریخ و واقعیت علمی است، مسلمان واقعی باید در جستجوی حقیقت ناب باشد تا بر مبادی این دین حنیف آگاه شود. 

وی افزود: انتشار بیداری اصیل اسلامی قلبها را اقصی نقاط زمین آرام خواهد نمود و این به برکت اهل بیت علیهم السلام و وجود مفکران و نشردهندگان این تفکر اصیل می باشد. وی در خصوی حوزه نجف و ارتباط ان با دیگر امت های اسلامی گفت: درهای نجف به روی تمام کسانی که در جستجوی اسلام ناب هستند باز است. 

نویسنده: مهدی | تاریخ : جمعه 29 شهريور 1392 بازدید : 21
ادامه مطلب

تاریخ شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)


تاریخ شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)

 

 

سؤال: فاطمیه ی اول به لحاظ تاریخی معتبر تر است یا فاطمیه ی دوم؟

پاسخ آیت الله سید صادق شیرازی :

ایام فاطمیه به حسب روایات بیش از ده تا پانزده قول بوده ولی آنچه شهرت دارد، سه قول است: 

1.روایت «40» روز بعد از شهادت رسول الله صلی الله علیه وآله که مصادف با 8 تا 10 ربیع الثانی است.
2.روایت «75» روز و مصادف با 13 تا 15 جمادی الاولی است.
3.روایت «95» روز که مصادف با 1 تا 3 جمادی الآخره می باشد.
و خوب است مؤمنین همه این سه قول را عزاداری نمایند.
نویسنده: مهدی | تاریخ : جمعه 29 شهريور 1392 بازدید : 23
ادامه مطلب

نظرآیت الله سبحانی در خصوص مصحف حضرت فاطمه(سلام الله علیها)

 

نظرآیت الله سبحانی در خصوص مصحف حضرت فاطمه(سلام الله علیها)

 

 

 آیت الله سبحانی درپاسخ به این پرسش که" گفته شود شيعيان قرآني به نام «مصحف فاطمه(سلام الله علیها)» دارند، اين مطلب تاچه اندازه صحت دارد؟" این گونه پاسخ داده است:

پاسخ: واژة «صحف» در قرآن به معناي مطلق كتاب آمده است، چنان كه مي‌فرمايد:

ـ «وَإِذا الصُّحُفُ نُشِرَتْ» .

«آنگاه كه نامه‌هاي اعمال منتشر گردد».

ـ «إِنَّ هـذا لَفِـي الصُّحُـفِ الأُولـى * صُحُفِ إِبْراهيـمَ وَمُـوسـى»

«اين، در صحيفه‌هاي نخستين، در كتاب ابراهيم و موسي است».

و همچنين«مصحف» نيز از همين ماده اخذ شده و به معناي دفتر يا كتاب جلد شده به كار مي‌رفت و در صدر اسلام حتي پس از درگذشت پيامبر، مصحف» نام قرآن نبود بلكه هر كتاب مجلّدي را مصحف مي‌ناميدند.

ابن ابي داوود سجستاني در باب گردآوري قرآن، در مصحفي از محمد بن سيرين نقل مي‌كند: وقتي پيامبر | درگذشت، امیرالمومنین علي (علیه السلام) چنين گفت:

«سوگند ياد كرد علي كه ردا بر دوش نيندازد مگر براي نماز جمعه، تا اين كه قرآن را در مجلدي جمع كنم».

اين جمله‌ها حاكي است كه در آن روزگار، مصحف به معناي دفتر بزرگ و يا كتابي مجلد بوده كه اوراق را از پراكنده شدن حفظ مي‌كرده، سپس به مرور زمان اختصاص به قرآن يافته است.

اتفاقاً روايات پيشوايان ما حاكي است كه حتي در زمان آنان، لفظِ مصحف به معناي كتاب و يا دفتر مكتوب بوده است.

امام صادق (علیه السلام) فرمود:

«هر كس قرآن را از روي برگ‌هاي مجلد بخواند، از چشم خود بهره مي‌گيرد».

و نيز در حديثي ديگر آمده است:

«خواندن قرآن از روي برگ‌هاي مجلد، عذاب را از پدر و مادر كم مي‌كند».

مورّخان درباره ترجمة خالد بن معدان مي‌نويسند:

«خالد بن معدان دانش خود را در دفتري ضبط كرده بود كه آن دكمه‌ها و دستگيره داشت».

خالد بن معدان از تابعين بوده و هفتاد صحابي را درك كرده است. و ابن اثير ترجمه او را در ماده كلاعي آورده است

پس تا اينجا روشن شد كه تا پايان قرن اول، لفظ «مصحف» به معناي كتاب مجلد و يا دفترچه جلد شده بود كه افراد دانش و آگاهي خود را در آن ضبط مي‌كردند. اگر بعدها قرآن را مصحف گفته‌اند، چون از ذهن‌ها بيرون آمد و بر برگ‌ها نوشته شد و به صورت مجلّد درآمد.

با توجه به اين مسأله، نبايد در شگفت باشيم كه دخت گرامي پيامبر داراي مصحفي باشد و دانش و آگاهي‌هاي خود را، كه از پدر بزرگوارش برگرفته بود، در آن بنويسد و براي فرزندان خود، به صورت بهترين ميراث، به يادگار بگذارد.

خوشبختانه فرزندان فاطمه(سلام الله علیها) حقيقت و واقع اين مصحف را شناسانده وگفته‌اند: اين مصحف، جز يك رشته آگاهي‌هايي كه از پدر بزرگوارش شنيده و يا از طريق ديگر به دست آورده، چيز ديگري نيست. اکنون برخي از روايات را مي‌آوريم:

حسن بن علي‘ فرمود : «نزد ما جامعه‌اي است كه در آن حلال وحرام وارد شده و مصحف فاطمه(سلام الله علیها) هست در حالي كه در آن كلمه‌اي از قرآن نيست بلكه املاي رسول خدا | و خطّ امیرالمومنین علي (علیه السلام) است و همگي در اختيار ماست».

امیرالمومنین علي (علیه السلام)  با عنايت كامل يادآور مي‌شود كه در آن حلال و حرامي نيست تا مبادا تصور شود وحي تشريعي بر دخت پيامبر نازل مي‌شده است.

امام صادق(علیه السلام) در روايت ديگر در توصيف مصحف فاطمه مي‌گويد:

«به خدا سوگند، كلمه‌اي از قرآن شما در آن نيست. راوي مي‌گويد: پرسيدم: آيا در آن دانش است؟ امام در پاسخ مي‌گويد: بله، ولي نه از دانش‌هاي معمولي».

با توجه به آنچه گفته شد، روشن مي‌گردد كه مصحف فاطمه(سلام الله علیها) ارتباطي به قرآن ندارد و كساني كه آن را دستاويزي براي تحريف قرآن قرار داده‌اند، اگر مغرض نباشند، ناآگاهانه و بدون تحقيق درباره واقعيت آن سخن مي‌گويند.

اكنون واقعيت را براي خوانندگان بيان مي‌كنيم:

«محدّث» در اسلام

يكي از معارف مسلم در ميان علماي اسلام، وجود افراد «محدَّث» در ميان مسلمانان است. فرد «محدَث» پيامبر نيست و بر او وحي نازل نمي‌شود، ولي در عين حال، فرشتگان، با وي سخن مي‌گويند و سخن آنان را مي‌شنود، و لذا او «محدَّث» بر وزن اسم مفعول نام گرفته‌ است؛ زيرا كه فرشته با او «حديث» مي‌گويد. بخاري نقل مي‌كند كه پيامبر | فرمود:

«در ميان پيشينيان از بني‌اسرائيل، مرداني بودند كه با آنها ـ از عالم غيب ـ سخن گفته مي‌شد، بدون اين كه پيامبر باشند. و اگر در ميان امت من چنين فردي باشد، آن عمر بن خطاب است»

كليني در كتاب كافي بابي تحت عنوان «إنّ الأَئِمَّةَ مُحَدَّثُونَ، مُفَهّمُونَ» آورده و رواياتي در اين مورد نقل كرده است. تمام اين روايات حاكي از آن است محدّث به کسی می‌گويند كه صوت فرشته را مي‌شنود، ولي او را نمي‌بيند. آنگاه اضافه مي‌كند: ائمه اهل بيت^ همگي «محدّث» هستند.

فاطمه «محدَّثه» است

دخت گرامي پيامبر | به خاطر كمال وجودي، از افراد «محدّث» به شمار مي‌رود؛ يعني صداي فرشته را مي‌شنيد، ولي او را نمي‌ديد و اين جريان، زماني رخ داد كه پدر والامقامش درگذشت. غم و اندوه او را فرا گرفت. در اين هنگام جبرئيل امين به فرمان الهي فرود آمد. اخباري را از آينده، براي او بازگو مي‌نمود و از اين طريق، مايه تسليت و تسلّي خاطر او را فراهم مي‌آورد. اکنون ويژگي‌هاي مصحف فاطمه(سلام الله علیها) را از زبان فرزندان او بيان مي‌كنيم:

امام صادق(علیه السلام) مي‌فرمايد: آنگاه كه خدا پيامبرش را قبض روح کرد، اندوه فراواني فاطمه(سلام الله علیها) را در برگرفت. خداوند فرشته‌اي را فرستاد تا او را تسليت بگويد. فاطمه(سلام الله علیها) امير مؤمنان را از آنچه مي‌شنيد، آگاه ساخت.  امیرالمومنین علي (علیه السلام) فرمود: هرگاه صداي فرشته را شنيدي، مرا آگاه كن تا آنچه مي‌گويد، بنويسم. اين گزارش‌ها كه از طريق فرشته به فاطمه(سلام الله علیها) مي‌رسيد و او در اختيار امیرالمومنین علي (علیه السلام) مي‌نهاد، در دفتري جمع شد و نام مصحف به خود گرفت، ولي در آن چيزي از حلال و حرام نيست، بلكه تنها گزارش‌هايي از آينده است.

نویسنده: مهدی | تاریخ : جمعه 29 شهريور 1392 بازدید : 22
ادامه مطلب

نظر آيت الله سیستانی در خصوص خواب مصنوعى يا هيپنوتيزم

نظر آيت الله سیستانی در خصوص خواب مصنوعى يا هيپنوتيزم

 

سؤال :
نظر آيت الله در مورد خواب مصنوعى يا هيپنوتيزم چيست؟ خصوصاً چنانچه توسط شخص متخصص جهت درمان بيمارى روانى و اعصاب بكار رود. همچنين خواهشمند است بفرمائيد استفاده اين روش توسط خود شخص براى خودش به منظور درمان و يا پيشرفت چه حكمى دارد؟

پاسخ آیت الله سیستانی : مانعى ندارد
 

سوال :
حكم هيپنوتيزم چيست؟
پاسخ آیت الله سیستانی : فى نفسه اشكالى ندارد
نویسنده: مهدی | تاریخ : جمعه 29 شهريور 1392 بازدید : 26
ادامه مطلب

نظر آیت الله وحید خراسانی در خصوص سند زیارت عاشورا

نظر آیت الله وحید خراسانی در خصوص سند زیارت عاشورا

سؤال : آیا به نظر حضرتعالی زیارت عاشورا معتبر بوده و سند و متن آن صحیح می‌باشد؟
 
پاسخ آیت الله وحید خراسانی :
 
زیارت عاشورا نزد فقهاء (اعلی الله مقامهم) از مسلّمات است و لذا معتبر بوده و احتیاج به سند ندارد. استفتاء کتبی از معظم له
نویسنده: مهدی | تاریخ : جمعه 29 شهريور 1392 بازدید : 40
ادامه مطلب

نماز عید فطر اهل سنت در ایران واقعا چگونه برگزار شد ؟

از انجای که بساری از دوستان وهابی و شماری از عزیزان اهل سنت به موضوع نماز عید فطر و فشار  به منظور منع اقامه نماز عید توسط دولت جهموری اسلامی ایران اشاره نمودند قصد دارم طی پست کوتاه این امر را ثابت کنم که هیچ فشار و مشکلی نبوده است و فقط این یک دروغ است .

حضرت شیخ السلام حضرت مولانا عبدالحمید : 

هیچ فشاری از جانب حاکمیت برای اعلام عید در یک روز خاص نیست

 

اخلاص در عمل به منزله روح در کالبد است

هیچ فشاری از جانب حاکمیت برای اعلام عید در یک روز خاص نیست
مولانا عبدالحمید در مورد اعلام روز عید در کشور خاطرنشان کرد: بر ما لازم نیست که هر جای دنیا عید باشد ما نیز عید بگیریم. در هر منطقه ای علمای منطقه بر اساس شرایط و فقه خود عمل می کنند. هیچ فشار و اجباری از جانب نظام و حاکمیت برای اعلام عید در یک روز خاص نیست و ما بر اساس مسایل شرعی خود آزادانه عمل می کنیم."

ایشان به درگذشت برادر بزرگ خود، مرحوم حاج عبدالله اشاره کرد و ضمن تشکر از حضور مسئولان و مردم استان و همه کسانی که از خارج و داخل کشور به ایشان تسلیت گفتند، اظهار داشت : "ما تسلی و آرامش خود را از خدا می گیریم و تسلیم امر خداوند هستیم و راضی به زحمت دوستان نبودیم، اما از کسانی که زحمت کشیده و تسلیت گفتند تشکر می کنیم."

مولانا عبدالحمید در ادامه ضمن تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران، از زحمات شورای شهر فعلی زاهدان تشکر و برای شورای جدید آرزوی موفقیت کرد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان از اختصاص زمین عیدگاه در فاصله ای دور از شهر ابراز ناخرسندی کرد و گفت: مسئولین بدون هماهنگی با علما و و مشورت با اهل سنت زمینی را برای عیدگاه اهل سنت در نظر گرفته و آن را تسطیح نموده بودند، اما به علت دوری مسافت و اینکه اکثریت قاطع مردم با پای پیاده به نماز عید می آیند، زمین پیشنهادی آنها مورد قبول واقع نشد. زیرا ما این زمین را برای تجارت و ساخت و ساز نمی خواهیم، بلکه فقط برای ادای نماز عید می خواهیم.
ایشان خاطرنشان کرد: بنا بر وعده مسئولین نماز عید قربان را –ان شاءالله- در عیدگاه جدید برگزار خواهیم کرد. 

لینک خبر در سایت ایشان : http://abdolhamid.net/persian/index.php/speeches/220-eid-fetr-1392.html

 

 

تصاویر گرفته شده از نماز عید فطر : 

 


 

نویسنده: مهدی | تاریخ : جمعه 29 شهريور 1392 بازدید : 20
ادامه مطلب

ابزار هدایت به بالای صفحه

فاتولز - جدیدترین ابزار رایگان وبمستر